piątek, 16 października 2015

Co byś robił w życiu gdybyś się nie bał? Czyli jak z małych przyjemności powstają wielkie projekty

Pamiętasz jak będąc małym dzieckiem zastanawiałeś się nad tym, kim zostaniesz gdy dorośniesz? Zwykle wtedy uruchamiało się wyobraźnię i snuło wielkie wizje. Zachęcani słowami rodziców ruszamy w świat, aby go podbić. Pełni przekonania, że możemy dosłownie wszystko. Jednak z czasem, przy zderzeniu z rzeczywistością, umyka nam ta błogość w podejmowaniu zdecydowanych decyzji i poświęcaniu się bez reszty z pozoru niewykonalnym przedsięwzięciom. Czy zaczynamy bardziej analizować? Czy stajemy się wygodniejsi i chcemy już tylko "stabilizacji"? Możliwe. Jednak ilu macie w swoim gronie znajomych, którzy deklarują pełne zadowolenie z wykonywanej pracy zawodowej? 


Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, co byście robili w życiu, gdybyście mieli 100% pewności, że osiągniecie to, co założyliście? Czy znacie swoje mocne strony? Wiecie, co sprawia Wam przyjemność? Jeżeli jeszcze tego nie odkryliście, na koniec artykułu dodałam radę, jak możecie w prosty sposób rozpocząć poszukiwania.

Swoje pasje odkryli i już pielęgnują młodzi ludzie, których zaprosiłyśmy do wspólnego projektu. Są to specjaliści z naszego lokalnego rynku – fotograf Marika Krzemkowska, projektanci odzieży Freeshion, projektantka biżuterii z Pracowni Lawre, Agnieszka Bieńkowska z The Makeup Case, Gosia Tarkowska-Kochańska i oczywiście nasza zaprzyjaźniona stylistka, Kinga Piotrowska z Fabryki Stylu. CEL projektu? Zorganizowanie sesji zdjęciowej na najbardziej przedsiębiorczym tarasie Torunia. Efekt?

Zobaczcie sami:


Kasia: bluzka Tia i spódnica Geraldine Leaf od Freeshion, wisior Panna Pierniczek
Ania: bluzka Lucy i spódnica Geraldine Sea od Freeshion, kolczyki Panna Pierniczek

Kasia: bluzka Tia i spódnica Geraldine Leaf od Freeshion, wisior Panna Pierniczek


Kasia: sukienka Ida i płaszcz Eve od Freeshion, wisior Pracownia Lawre
Ania: bluzka Tia i spódnica Izabela od Freeshion, wisior Panna Pierniczek 


Kasia: sukienka Wenecja od Freeshion, bransoletka Pracownia Lawre


Ania: sukienka Elsa od Freeshion, kolczyki Pracownia Lawre


Kasia: kombinezon Cassie od Freeshion, kolczyki Panna Pierniczek
Ania: sukienka Nataly od Freeshion, kolczyki Pracownia Lawre


Kasia: kombinezon Cassie od Freeshion, kolczyki Panna Pierniczek
Ania: sukienka Nataly, kolczyki Pracownia Lawre


Ania: sukienka Nataly od Freeshion, kolczyki Pracownia Lawre
   
Kasia: bluzka Tia i spódnica Geraldine Leaf od Freeshion, wisior Panna Pierniczek
Ania: bluzka Lucy i spódnica Geraldine Sea od Freeshion, kolczyki Panna Pierniczek


Gdy zastanawiam się nad miejscem na mapie Torunia, które kojarzy mi się z przedsiębiorczością, to w pierwszej kolejności przychodzi mi na myśl siedziba Business Link Toruń. To tu pracują i spotykają się młode startupy, innowacyjni wykonawcy, inwestorzy. Ludzie z głowami pełnymi pomysłów. Biznesowych pomysłów. Zaprojektowane dla nich przestrzenie aż kipią kreatywnością w najlepszym wydaniu – pełno tu różnych kolorów, faktur, designerskich detali, stylowych mebli. Odpowiednie miejsce, żeby odblokować wszystkie szare komórki i snuć wizje przełomowych kontraktów... I działać oczywiście. Jednak to, co dla nas było najciekawsze, znajduje się na samym szczycie budynku. Taras. 640 m2 przestrzeni z widokiem na Toruń. Przedsiębiorczy Toruń. Właśnie to miejsce wybrałyśmy na tło do projektu, który postanowiłyśmy zrealizować w związku z powstawaniem tego bloga.

Łącząc w jednym miejscu umiejętności i doświadczenie naszych specjalistów uzyskałyśmy zaskakująco dobry efekt. Zaskakująco, ponieważ uwzględniając fakt, że żadna z nas nie należy do grona profesjonalnych modelek, przygotowania do sesji oraz stworzenie swobodnej atmosfery podczas pracy były niezwykle ważne. Jednak wszyscy stanęli na wysokości zadania. Znaczenie miały najmniejsze szczegóły. Od makijażu wykonywanego przez Agnieszkę Bieńkowską, dobieranego pod kątem typu urody każdej z nas. Poprzez fryzury, które okiełznać miała Gosia Tarkowska-Kochańska. A kończąc na nieocenionym oku Kingi Piotrowskiej komponującej z łatwością kolejne stylizacje. Przy takiej opiece kreacje Freeshion wraz z dodatkami Pracowni Lawre i Panny Pierniczek MUSIAŁY zaprezentować się fantastycznie. A my razem z nimi. Oczywiście nad całością czuwała anielsko cierpliwa Pani Fotograf, która od pierwszego momentu wychwytywała najlepsze kadry i proponowała nowe ujęcia. Zaskakujące, ile czynników musi się złożyć na efekt w postaci dobrego zdjęcia. Istotne było wszystko: słońce, brak słońca, wiatr, ruch powiewających sukienek, nasze włosy (nadal niesforne)…
Realizacja sesji zdjęciowej, współpraca z tyloma wyjątkowymi osobami, utwierdziła nas w przekonaniu, że są to firmy rzetelne, działające bardzo profesjonalnie i na pewno usłyszycie jeszcze o nich na łamach naszego bloga! Z pewnością ich polubicie, albo nawet się zaprzyjaźnicie. Tak jak my ;) 

Wracając jednak do pytania postawionego w tytule - co Ty robiłbyś w życiu, gdybyś mógł zaryzykować i wiedział, że nic nie stracisz? Byłbyś artystą, piłkarzem, pisarzem, nurkował w Grecji, podróżował po świecie, oprowadzał ludzi po Jamajce śladami Boba Marleya, a może brał udział w sesjach zdjęciowych i promował lokalne firmy? Co byłoby dla Ciebie w pełni satysfakcjonujące? Odkryłeś już swoją pasję?

Jeżeli nie, poniżej obiecany sposób, który może okazać się Tobie pomocny.

Proponujemy Ci WYZWANIE:
1. Przez tydzień obserwuj to, co robisz w wolnych chwilach, gdy zakończysz już swoje obowiązki.
2. Codziennie zapisuj wszystkie te czynności (w telefonie, notesie, na kartce przyczepionej do lodówki) i w kilku słowach komentuj emocje, jakie Tobie wówczas towarzyszą (np. czy to lubisz, czy Ciebie męczy, nudzi). Pamiętaj, że im bardziej będziesz szczegółowy, tym lepsza okaże się Twoja analiza. 
3. Po tygodniu przejrzyj notatki i posegreguj poszczególne czynności szeregując od tych, które najczęściej się powtarzają i sprawiają Ci przyjemność. 

Może w ten sposób odkryjesz swój talent czy pasję, które warto rozwijać?

1 komentarz:

  1. Kiedyś się bałem i nie robiłem, dziś się nadal boję i robię.

    OdpowiedzUsuń